Aparat ortodontyczny stały – Radom

Kompleksowa ortodoncja dla dorosłych w Royal Dental Clinic

W naszej placówce Royal Dental Clinic możemy zaoferować naszym pacjentom różne typy aparatu ortodontycznego stałego, służącego do korekcji wad zgryzu, poprawy estetyki i zapewnienia zdrowego uśmiechu. Jednym z głównych rodzajów jest aparat stały metalowy, który jest niezwykle trwały i efektywny. Głównym elementem takiego produktu są zamki metalowe utrzymywane przy pomocy ligatur.

Oprócz tego, dla osób poszukujących rozwiązania mniej widocznego, oferujemy estetyczne aparaty stałe. Modele te wykonane są z kompozytów, porcelany lub kryształu, dzięki czemu są one mniej widoczne, a jednocześnie efektywne w leczeniu wad zgryzu. Wygodne w noszeniu, nie utrudniają mówienia i jedzenia, a co najważniejsze – są skuteczne. Bez względu na to, czy pacjent wybierze aparat stały na zęby wykonany z metalu, czy zdecyduje się na wersję estetyczną, może być pewny, że dzięki naszej fachowej wiedzy i doświadczeniu otrzyma najwyższą jakość leczenia. Zachęcamy do skonsultowania się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie i znaleźć najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Estetyka i wygoda z aparatem stałym

Jesteśmy pasjonatami estetyki i wygody, a jednym z naszych kluczowych produktów, które to potwierdzają, jest aparat ortodontyczny stały. Jest to inwestycja w Państwa uśmiech, która wiąże się z licznymi zaletami. Po pierwsze, aparat stały na zęby zapewnia precyzyjne działanie w korekcji wad zgryzu. Jego skuteczność wynika z faktu, że jest to urządzenie, które działa 24 godziny na dobę, przez cały okres leczenia. Dzięki temu niemal każda wada zgryzu może zostać skorygowana, poprawiając zarówno estetykę, jak i funkcjonalność Waszego zgryzu.

Natomiast aparat stały metalowy oferowany w naszym gabinecie jest wytrzymały, solidny i niezwykle efektywny, co jest niewątpliwą korzyścią. Rozumiemy jednak, że dla wielu pacjentów korzystających z aparatu ortodontycznego ważna jest estetyka. Dlatego oferujemy w naszej klinice również bardziej estetyczne warianty aparatu stałego. Wykonane są one z kompozytów, porcelany lub kryształu, co czyni je mniej widocznymi oraz bardziej zbliżonymi do koloru Państwa zębów. Obawiacie się nosić aparat ortodontyczny? Teraz nie musicie tego robić! Z nami zyskacie piękny i zdrowy uśmiech bez obaw o swoją estetykę. Aparat stały na zęby wykonany w Radomiu to gwarancja najwyższej jakości – zarówno pod względem funkcjonalności, jak i atrakcyjności. Wybierzcie rozwiązanie, które będzie najlepsze dla Państwa uśmiechu.

Jak dbać o higienę przy aparacie stałym?

Utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej podczas użytkowania aparatu ortodontycznego stałego jest niezwykle istotne. Zwracając szczególną uwagę na higienę i profilaktykę, możemy zapobiec wielu problemom zdrowotnym. Przede wszystkim, dla osób korzystających ze stałego aparatu na zęby dokładne czyszczenie zębów po każdym posiłku jest kluczowe. Będzie to zapobiegało gromadzeniu się resztek jedzenia między zębami i aparatem, co może prowadzić do próchnicy.

W skład rutynowej higieny z aparatem stałym wchodzą następujące zalecenia:

  • Używanie nici dentystycznej z aplikatorem
  • Czyszczenie przestrzeni między zębami i drutem aparatu za pomocą specjalnych szczoteczek do zębów
  • Stosowanie płukanek antybakteryjnych
  • Nawracająca kontrola u dentysty.

Szczególne warunki noszenia aparatu stałego na zęby wymagają dodatkowych działań, które pomagają utrzymać jamę ustną w czystości. Wszystkie te techniki czyszczenia zapewnią Państwu zdrowy i świeży uśmiech nawet podczas leczenia stałym aparatem ortodontycznym.

Najpopularniejsze mity o aparacie ortodontycznym stałym

Chociaż wielu obawia się procesu noszenia aparatu ortodontycznego stałego, wiele tych obaw wynika z nieporozumień i mitów. Pierwszy z nich to przekonanie, że aparat stały na zęby powoduje ból. Wprawdzie początkowo, po umieszczeniu go w jamie ustnej, może wystąpić pewien dyskomfort, ale z biegiem czasu ustępuje. Kolejnym mitem jest przekonanie, że noszenie aparatu stałego metalowego utrudnia codzienne czynności, takie jak jedzenie czy mycie zębów. W rzeczywistości, noszenie go nie wpływa znacząco na codzienne życie i po krótkim czasie można się do niego przyzwyczaić.

Sporym nieporozumieniem jest także twierdzenie, że aparat ortodontyczny stały ma negatywny wpływ na stan zdrowia jamy ustnej. Przy odpowiedniej higienie, aparat nie powoduje żadnych problemów zdrowotnych, a nawet może poprawić ogólny stan zdrowia naszej jamy ustnej, korygując złe ułożenie zębów. Właściwe mycie zębów i korzystanie z nici dentystycznych są kluczowe, gdy nosimy aparat stały metalowy.

Po leczeniu aparatem stałym – Co dalej?

Terapia z użyciem aparatu ortodontycznym stałym wymaga poświęcenia i cierpliwości, ale efekty są zdecydowanie tego warte. Perfekcyjny uśmiech to jednak dopiero połowa sukcesu. Druga połowa to utrzymanie osiągniętych rezultatów, co wiąże się z okresem retencyjnym, który jest równie istotny, co sam proces leczenia. Co zatem dzieje się po zakończeniu leczenia aparatem stałym?

Okres retencyjny to czas, który umożliwia zębom stabilizację w prawidłowej pozycji. Bez odpowiedniego aparatu retencyjnego istnieje prawdopodobieństwo, że zęby mogą wrócić do swojej pierwotnej, niepoprawnej pozycji. Dlatego też, po usunięciu stałego aparatu na zęby, często zaleca się noszenie aparatu retencyjnego. Nie jest on tak inwazyjny jak aparat ortodontyczny stały, ale jego rola jest równie kluczowa. Właściwe stosowanie aparatu retencyjnego jest gwarancją, że efekt uzyskany dzięki terapii pozostanie z pacjentem na długie lata. Pamiętajcie więc, że fantastyczny uśmiech to nie tylko rezultat założenia aparatu stałego, ale też konsekwencji i dyscypliny w noszeniu tego retencyjnego.

Sprawdź pozostałe aparaty ortodontyczne