Etapy leczenia ortodontycznego systemem nakładkowym Invisalign

KOLEJNOŚĆ
WIZYT
RODZAJ WIZYTYPRZEBIEG WIZYTY
IKONSULTACJA Ocena warunków i możliwości leczenia przez lekarza ortodontę.
II DIAGNOSTYKAWykonanie cyfrowego skanu uzębienia, zdjęć rentgenowskich, fotograficznych: twarzy i zgryzu.
IIIWIZUALIZACJAPrzedstawienie komputerowej wizualizacji leczenia, omówienie z pacjentem planu leczenia (ilości potrzebnych nakładek, czasu leczenia, ustawienia zębów oraz wyglądu uśmiechu po zakończeniu leczenia). Akceptacja planu leczenia przez pacjenta, zamówienie nakładek (czas oczekiwania na nakladki ok 3-4 tygodnie)
IVZAŁOŻENIE ATTACHMENTÓWZałożenie attachmentów, czyli małych, praktycznie niewidocznych zaczepów na poszczególne zęby, niezbędnych do utrzymania nakładek oraz przesuwania się zębów w odpowiednim kierunku. Czas wizyty: 1 godzina. Pacjent otrzymuje komplet nakładek i instrukcje ich użytkowania. Kolejna wizyta za 2-3 miesiące.
VKONTROLEOdbywają zgodnie z indywidualnym planem leczenia.
ZAKOŃCZENIE
LECZENIA
Zdjęcie attachmentów z zębów zabezpieczenie zgryzu nakładkami retencyjnymi Vivera od Invisalign.

*** Powyższa broszura ma charakter poglądowy. Dokładne omówienie leczenia i kosztów odbywa się na wizycie konsultacyjnej z lekarzem ortodontą.

***Warunkiem koniecznym do spełnienia przed rozpoczęciem leczenia jest odpowiednie przygotowanie zębów, które powinny być wyleczone z próchnicy, bez ubytków i po zabiegu higienizacji ( zdjęcie kamienia, usunięcie osadów).