technologia

Jakiego sprzętu używamy?

Nowoczesne Unity stomatologiczne firmy  STERN WEBER to urządzenia cyfrowe, które umożliwiają sterowanie i programowanie pracy instrumentów z wielką dokładnością (do 10 obr./min dla mikrosilnika i 1% dla turbiny i skalera). Daje to nadzwyczajną precyzję pracy oraz niezwykłą minimalizację negatywnych odczuć pacjenta podczas zabiegu. Fotel został zaprojektowany zgodnie z najnowszymi wytycznymi odnośnie ergonomii, co również w znaczącym stopniu podnosi komfort wizyty.

Mikroskop zabiegowy firmy Carl Zeiss – w światowej czołówce najlepszych mikroskopów stosowanych w gabinetach stomatologicznych jest sprzęt marki Carl Zeiss. Został zaprojektowany i stworzony przez specjalistów w dziedzinie profesjonalnej optyki. Carl Zeiss posiada międzynarodową renomę w dziedzinie najnowszych technologii i od kilkudziesięciu lat oferuje sprzęt bardzo dobrej jakości. Mikroskop ZEISS OPMI PICO MORA to przede wszystkim niewiarygodnie precyzyjne urządzenie, które można wykorzystać w niemal każdym zabiegu. Usprawnia pracę dentysty, umożliwiając mu przeprowadzenie zabiegu w niewymuszonej pozycji, gdyż mikroskop dzięki swojej budowie i zastosowanym tubusom jest tak skonstruowany, aby lekarz mógł cały zabieg przeprowadzić w wygodnej, wyprostowanej pozycji, co z kolei ma bezpośredni wpływ na poziom leczenia.

Reciproc Gold firmy VDW – Wielofunkcyjny mikrosilnik endodontyczny zintegrowany z endometrem

Najbardziej zaawansowany endomotor na rynku umożliwiający pracę z dowolnym systemem instrumentów maszynowych NiTi i jednoczesny pomiar długości roboczej kanału zęba.

Pozwala na efektywne, bezpieczne i bezbolesne leczenie kanałowe zębów. Dzięki wyposażeniu w endometr urządzenie zapewnia niezwykłą precyzję pracy i uniemożliwia przedostania się narzędziem poza wierzchołek kanału zęba.

EQ-V firmy Meta Biomed – nowy, starannie zaprojektowany, innowacyjny system do wypełniania kanałów korzeniowych termoplastyczną gutaperką. System EQ-V minimalizuje czas potrzebny do prawidłowego, trójwymiarowego wypełnienia kanału gutaperką oraz łączy metodę kondensacji wierzchołkowej z trójwymiarowym dopełnieniem części wierzchołkowej oraz wszystkich kanałów bocznych. Dzięki niemu leczenie endodontyczne jest jeszcze prostsze i dokładniejsze.

Piaskarka AIR-FLOW® S1 to urządzenie przeznaczone dla higienistek. Dzięki mieszaninie powietrza, piasku  i wody AIR-FLOW® S1 usuwa płytkę nazębną, miękkie osady oraz przebarwienia z bruzd i przestrzeni międzyzębowych, jak również z całej powierzchni zęba. Oryginalna dysza dzięki przedłużonej konstrukcji zapewnia jeszcze bardziej precyzyjny strumień piasku oraz eliminuje możliwość zapychania się. W porównaniu do pracy kątnicą z gumkami, piaskarka AIR-FLOW S1 zdecydowanie oszczędza czas. Mieszanka powietrza i piasku w połączeniuz wodą usuwa płytkę nazębną i osady niezwykle szybko i precyzyjnie. Zaś technologia Free-flow gwarantuje niezawodność działania. Dodatkowo podgrzewana woda zapewnia jeszcze większy komfort dla pacjenta.

Radiografia cyfrowa – VistaScan Mini Plus – firma Dürr Dental wpływa na diagnostykę w gabinetach od czasu wprowadzenia konwencjonalnych wywoływarek filmów rentgenowskich do stomatologii. Cyfrowe urządzenia firmy Dürr Dental oferują dentystom zdjęcia o najwyższej rozdzielczości, spełniające wszelkie diagnostyczne wymagania. Ponad 40 lat doświadczenia w tej dziedzinie umożliwia opracowywanie innowacyjnych rozwiązań z myślą o gabinetach.

Skaner pamięciowych płyt obrazowych VistaScan Mini sprawia, że diagnostyka zdjęć przez stomatologów jest jeszcze szybsza. Kompaktowe urządzenie jest nadzwyczaj łatwe w obsłudze i wymaga zaskakująco niewiele miejsca – dlatego można je bezproblemowo umieścić w każdym gabinecie.

System multimedialny -składa się z kamery wewnątrzustnej, zlokalizowanej przy unicie stomatologicznym i sprzężonej z monitorem, dzięki czemu pacjent ma możliwość śledzenia przebiegu zabiegu, a lekarz narzędzie, dzięki któremu jest w stanie w sposób czytelny i zrozumiały wyjaśnić proces leczenia. Dodatkowo materiały z kamery są archiwizowane, dzięki czemu istnieje do nich wgląd nawet po długim czasie, a pacjent po zakończonym leczeniu może dostać komplet zdjęć z całego procesu leczenia np. drogą mailową. Należy również dodać, że dokumentacja medyczna w klinice również jest prowadzona w formie cyfrowej, co znacznie doprecyzowuje gromadzenie informacji o historii leczenia i jej odtwarzanie w przyszłości.